Novinky v To-read listu (2)

pondělí 29. prosince 2014

Zase jsem narazila na hromadu knih, které bych si chtěla přečíst. Takže vítejte u pokračování Novinek v To-read listu.

-----------------------------------------------------------

Seznam mých přání

Nakladatelství : Host
Název knihy : Seznam mých přání
Autor : Grégoire Delacourt
Počet stran : 152

Když Jocelyne Guerbettová, majitelka galanterie v Arrasu, zjistí, že si najednou může dopřát všechno, po čem touží, začne se ptát sama sebe, jestli tím mnohem víc neztratí.
Jocelyne, řečená Jo, snila kdysi o tom, že bude módní návrhářkou v Paříži, jenže prodává v galanterii v Arrasu. Má ráda štíhlé siluety, ale přitom má do postavy manekýny daleko. Zbožňuje knihy a píše blog věnovaný krajkářství. Chybí jí matka a její nemocný otec ztrácí co chvíli ponětí o tom, kdo je. Čekala prince na bílém koni, ale přišel Jocelyn (Jo). Mají dvě děti, přišli o andílka Nadege a tento smutek mezi nimi vše pokazil. Jo (manžel) je krutý a Jo (manželka) chtěla utéct. Přesto zůstala. Její láska a trpělivost přetrvává navzdory jeho zlobě. Až do dne, kdy díky svým sousedkám, krásným dvojčatům, majitelkám salonu krásy, vyhraje 18 547 301 eur. Ten den toho vyhraje opravdu mnoho. Možná…
Grégoire Delacourt odvíjí před našima očima bláznivý, oslnivý a silný příběh lásky a náhody, který nás přímo vyzývá, abychom se znovu zamysleli nad svým seznamem přání.

-----------------------------------------------


Nakladatelství : Domino
Název knihy : Všechno mi řekni 
Autor : Lisa Jackson 
Počet stran : 352

Zabila vlastní dítě, nebo je další obětí téhož vraha?

Ve městě Savannah má být propuštěna z vězení všemi nenáviděná Blondell O'Henryová. Před dvaceti lety byla odsouzena za vraždu své nejstarší dcery a těžké ublížení na zdraví svých dalších dvou dětí. Obžaloba tenkrát uspěla s tvrzením, že Blondell spáchala hrůzný čin proto, aby mohla být se svým milencem. Ovšem nyní její syn změnil výpověď a obrátil celý případ vzhůru nohama...

Novinářka Nikki Gilletteová je odhodlána zjistit pravdu. Vedou ji k tomu důvody profesní, ale též osobní: zavražděná dívka byla totiž její kamarádka. Onoho krvavého večera jí telefonovala, chtěla se sejít a svěřit jí jakési tajemství, ale Nikki nepřišla. Zahlcena výčitkami svědomí se nyní pouští do pátrání s takovou vervou, že nevnímá, jakému nebezpečí se vystavuje.

Z hlubin dvacet let starého případu se vynořují stále nové okolnosti, které tehdejší vyšetřovatel přehlédl. A pak se rozpoutá série dalších vražd. Znamená to snad, že je dívenčin vrah stále na svobodě, anebo jde o nové, ještě temnější zlo? Nikki nakonec odhalí, co se před dvaceti lety skutečně stalo, avšak odpovědi nalezne možná příliš pozdě na to, aby si zachránila život...

--------------------------------------------------------------

Muž jménem Ove

Nakladatelství : Host
Název knihy : Muž jménem Ove
Autor : Fredrik Backman
Počet stran : 336

Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků byl sice vystřídán už před pár lety — což on sám považuje za převrat —, ale to mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku.
Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. A o tom, jak se změní životy lidí, kteří se s Ovem setkají.

Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi humorně ztvárňuje řadu situací, které jsou nám důvěrně známé. Je to kniha, jež má svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako román Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem.

-----------------------------------------------------------


Nakladatelství : Jota
Název knihy : Božský cizinec
Autor : Christina Lauren 
Počet stran : 320

Sara Dillonová, nadaná finanční asistentka, se při útěku od svého nevěrného přítele přestěhuje do NY. Unavená několikaletým stereotypem hledá povyražení bez přílišných závazků. Když v tanečním klubu potká neodolatelného, sexy Brita, nepočítá s tím, že by z toho bylo něco víc než zábava na jednu noc. Ale způsob a rychlost, kterými překračuje její zákazy, ho brzy promění z nezávazného flirtu v jedinečného Božského cizince.
Celé město ví o tom, že Max Stella je na ženské a střídá je jako trenýrky. Navzdory tomu, že spoléhá na svůj vzhled businessmana, začne po setkání se Sarou – a po jejím svolení, aby pořídil několik jejích divokých fotek – přemýšlet nad tím, jestli by jeho vášně mohly přerůst za hranice ložnice.
Pro Sáru je jen jediná věc děsivější, než že by je někdo chytil při setkáních plných erotických zážitků na veřejnosti – že by se jí Max mohl dostat příliš k tělu – a to ne doslovně.

-----------------------------------------------


Nakladatelství : Fragment
Název knihy : Nepřítel mého nepřítele 
Autor : Kateřina Petrusová 
Počet stran : 368

Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

-----------------------------------------------------


Nakladatelství : CooBoo
Název knihy : Škola dobra a zla
Autor : Soman Chainani
Počet stran : 416

Věříte pohádkám? Sofie čekala celý život na to, až ji unesou… Ptáte se kam? Do pohádky. Do Školy dobra, kde se z ní stane princezna, najde si toho pravého prince a budou spolu navěky šťastní. Tedy alespoň takový byl plán. Sofie a její kamarádka Agáta totiž pochází z Gavaldonu, městečka, kde se každé čtyři roky ztratí dvě děti. Má se za to, že je unáší Školník právě do Školy dobra a zla. Zde se z nich pak podle předurčení stanou kladné nebo záporné pohádkové postavy. Všechny děti se únosu bojí, jen Sofie tiše doufá, že právě z ní se stane krásná princezna. Ale co když se Školník splete a umístí ji do Školy zla? Může být krásná Sofie čarodějnicí? Se Sofií a Agátou poznáte, jak je nebezpečné věřit pohádkám, které vás vtáhnou do děje a nebudou chtít pustit zpět.

----------------------------------------------

Četli jste některou z těchto knih ? 

Budu moc ráda když mi v komentářích doporučíte jakoukoliv knihu. :))

9 komentářů:

 1. Muž jménem Ove je skvělá kniha, určitě si jí co nejdříve přečti! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Na Seznam mých přání se brzo chystám :). Jinak bych si moc chtěla přečíst Muž jménem Ove, Škola dobra a zla a četla jsem Nepřítel mého nepřítele a byla to dokonalá kniha :).

  OdpovědětVymazat
 3. Seznam mých přání jsem četla a je to příjemná četba. Muž jménem Ove teď zrovna čtu a líbí se mi to. A Božský cizinec je o hodně horší než první díl Božský bastard. Nakonec Nepřítel mého nepřítele si chci taky přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
 4. MooX : Už se na ní chystám :))

  OdpovědětVymazat
 5. Kleria Amanda : Tak to se na ní těším čím dál tím víc :))

  OdpovědětVymazat
 6. Ilona Dolezalova : Já jí právě dočetla a hodně se mi líbí :)) Už se na něj těším :)) Už podle anotace jsem měla takový dojem .... no uvidím :))

  OdpovědětVymazat
 7. Nejradši bych si přečetla všechny knihy, které jsi tu zmínila :D Jinak bych ti ráda doporučila knihu Polib mne a zemřeš, to sice není žádná novinka, ale stojí to za to :-)

  OdpovědětVymazat
 8. To jsem ráda :D Tak to děkuju :) určitě se po ní podívám :))

  OdpovědětVymazat
 9. Chystám se na Nepřítel mého nepřítele a Muž jménem Ove :)

  OdpovědětVymazat

Každý komentář mě potěší.