Dolores Claibornová - Stephen King

pondělí 29. prosince 2014


Anotace

     

Dolores Claiborneová žije na vesnici na malém ostrově Little Tall a těžce si vydělává na živobytí jako hospodyně u bohaté Very Donovanové, která tam každoročně jezdí na letní sezónu do svého domu. Přizpůsobivá Dolores si zvyká i na Veřinu panovačnost a obě ženy spolu časem začnou poměrně dobře vycházet. Když stará a nemocná Vera po letech zemře a odkáže veškerý majetek Dolores, vesničané si myslí, že ji Dolores zabila. Ta v poutavé zpovědi na policii vraždu Very odmítá, ale při výslechu vyjdou najevo jiné temné okolnosti z pohnutého života hlavní hrdinky. Neuvěřitelně poutavý Kingův román, psaný jako monolog životem pronásledované ženy, se tak trochu vymyká ostatní Kingově tvorbě. Obvyklé tajemno tu zastupuje pouze zatmění Slunce, které sehrálo v příběhu významnou roli.                                                
                         Originální název : Dolores Claiborneová
  Nakladatelství : Odeon
    Rok vydání : 1996
  Počet stran : 247
Děj knihy začíná ve chvíli kdy je Dolores Claibornová podrobována policejnímu vyšetření . Je obviněna z vraždy své zaměstnankyně Very Donovenové . Dolores je však klidná a policii zasvětí do svého životního příběhu plného nejrůznějších nástrah a pastí .

Než jsem se pustila do této knihy pro mne první kniha  od mistra psaní Stephena Kinga  vůbec jsem netušila o čem je . Jednoduše jsem se postavila před knihovničku a vybrala jsem si tu nejtenčí knihu od Stephena Kinga . A můžu říct , že jsem vybrala dobře . Bylo pro mě sice velkým překvapením že celá kniha je vedena monologem Dolores , ale vůbec mi to nevadilo a velmi rychle jsem si na to zvykla .Byla to velmi příjemná změna .Jelikož je Stephen King považován za mistra hororu , jsem očekávala strašidelně nabitý příběh plný kdejakých monster , duchů a nějakého toho nadpřirozena .I když jsem u této knihy neměla takový ten strach podívat se za sebe . Měla jsem při Doloresině vyprávění strach o ní .Nakonec bych řekla  , že je dobře že tam žádné nadpřirozeno není . Příběh je úžasný i bez toho .

Příběh Dolores je naplněný pocity a obavami , které u vás děj vyvolá .

Příběh je obsáhlý na nespisovná a hovorová slova , ale tím autor přidává na skutečnosti příběhu .
Dolores má tři děti …. Dospívající dceru Selenu a dva syny . Vztah Dolores a její dcery není ideální a to od té doby co jí jako malá holčička zahlédla stát nad otcem se sekerou v ruce.


Její manžel Joe je surový chlap , který si rád vypije a potom se bohužel neovládá . Joe je postava kterou budete nenávidět , tak jako já .V knize se dozvíte všechno od začátku Doloresina manželství až  po úmrtí Very. Kniha Dolores Claiborn je skvělá . Za sebe jí můžu doporučit a pokud jste ještě nečetli žádnou knihu od Stephena Kinga tak tato bude určitě skvělá volba .A kdyby jste náhodou nebyli velcí čtenáři ale námět vás zaujmul můžete se podívat na film .


Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář mě potěší.